Od zamówienia do montażu – jak wygląda współpraca z producentem wiązarów krok po kroku?

Prefabrykowane wiązary dachowe to rozwiązanie pozwalające na obniżenie kosztów i czasu wykonania konstrukcji dachowych. Takie rozwiązanie sprawdza się w większości obiektów. Jak wygląda współpraca z firmą produkującą wiązary dachowe?

Drewniane prefabrykowane konstrukcje dachowe mają mnóstwo zalet. Stworzenie tej lekkiej konstrukcji więźby dachowej u producenta pozwala na wykonanie lekkiego i jednocześnie solidnego dachu. Ponieważ na plac budowy dostarczana jest pełna konstrukcja wraz z projektem, montaż wiązarów jest bardzo szybki i precyzyjny. Zastosowanie takiego rozwiązania gwarantuje m.in. brak rozbieżności w wymiarach tarcicy i umożliwia wyeliminowanie zarówno ciężkiego (i kosztownego) stropu betonowego, jak i słupów podporowych na poddaszach oraz zmniejszenie liczby ścian nośnych w środku budynku.

Jak przebiega realizacja zamówienia u producenta wiązarów?

Współpraca z producentem konstrukcji dachów zaczyna się oględzinami i wyceną, a kończy (jeśli wybierzemy firmę realizującą kompleksową obsługę pod tym względem) montażem pokrycia. Prześledźmy poszczególne etapy krok po kroku.

Krok 1. Wycena i oferta

Współpraca z producentem wiązarów dachowych drewnianych zwykle rozpoczyna się od wyceny realizacji projektu. Firma weźmie tu pod uwagę rodzaj projektu (budownictwo jednorodzinne, wielorodzinne, przemysłowe) i metraż, a także inne elementy generujące ewentualne dodatkowe koszty. Jeśli klient zaakceptuje zaproponowaną cenę, podpisywana jest umowa i można przystąpić do drugiego etapu.

Krok 2. Projekt

Po podpisaniu umowy przechodzimy do etapu projektowania konstrukcji. Projekt więźby będzie uwzględniał konkretne technologie i metody łączenia elementów konstrukcyjnych. Wood House, producent wiązarów dachowych, wykorzystuje najnowszą technologię płytek kolczastych MiTek.

Płytka kolczasta to stalowa blacha o grubości od 1 do 2 mm z wytłoczonymi z jednej strony kolcami. Wprasowanie takiej płytki pod dużym naciskiem w elementy wiązara zapewnia idealną wytrzymałość wiązarów dachowych oraz stabilność łączenia. Zaletą płytek kolczastych jest to, że równomiernie przejmują obciążenie z jednego elementu wiązara i przenoszą je na kolejny połączony z nim element. Dzięki temu unika się koncentracji naprężeń i zwiększa wytrzymałość elementów konstrukcyjnych dachu.

Krok 3. Produkcja wiązarów

Wiązary są dostarczane na budowę z fabryki wiązarów, która produkuje te elementy z najwyższej jakości tarcicy. Wysoka jakość drewna jest tu kluczowa, ponieważ wiązary stanowią najważniejsze elementy nośne konstrukcji dachu. To one przenoszą obciążenia na ściany oraz inne elementy konstrukcyjne. Dlatego muszą one spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Wieloletnie doświadczenie producenta wiązarów drewnianych i wykonanie z wysokiej jakości materiałów zapewniają klientowi doskonały produkt końcowy. Pokrycie dachowe powinno być zresztą nie tylko wytrzymałe, ale także zaimpregnowane przeciwko grzybom, pleśniom oraz zabezpieczone przeciwko owadom.

Krok 4. Montaż

Gotowe elementy transportowane są od producenta na plac budowy. Następnie są montowane na konstrukcji budynku. Czas realizacji montażu gotowych wiązarów to kilka dni.

Dlaczego warto wybrać producenta wiązarów, który oferuje również montaż?

Fachowa firma zapewniająca kompleksową obsługę od projektu po montaż to gwarancja najlepszej jakości efektu końcowego. Jeden wykonawca, wyspecjalizowany w produkcji oraz montażu wiązarów wykonanych z drewna zapewni płynność prac bez niepotrzebnych opóźnień i przestojów, znacznie sprawniejszą logistykę oraz niższe koszty niż w przypadku korzystania z usług kilku firm.

Co ważne, doświadczeni konstruktorzy wykonujący całą pracę od A do Z gwarantują najwyższą odpowiedzialność za każdy etap prac.

Szukasz kompleksowych usług związanych z produkcją i montażem wiązarów dachowych?

Skontaktuj się z nami mailowo: biuro@wood-house.net.pl lub telefonicznie: 515 877 035

situs hk pools

toto hk

Menu